Înaintea finalului celei de-a doua reprize, decarul Danemarcei a căzut la pământ. De minute minute se încearcă resuscitarea sa. Din primele informații, jucătorul respiră.

Lumea fotbalului e în stare de șoc!

Medicii încearcă, în continuare, resuscitarea lui Christian Eriksen. Jucătorii au făcut un scut de protecție pentru ca momentul dramatic să nu fie surprins de camerele TV. De menționat că nicio televiziune nu își îndreaptă camerele TV către locul unde se desfășoară drama.

Momente incredibile la EURO 2020, la meciul dintre Danemarca și Finlanda. Christian Eriksen, vedeta danezilor, s-a prăbușit brusc pe gazon, după ce a lovit mingea.

Jucătorii au intervenit de urgență, dar Eriksen este în acest moment inert pe gazon. Medicii au adus inclusiv defibrilatorul pe teren.